İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ayhan: Sorunun kendisi olanlar, çözüm üretemezler

SAKARYA- Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ömer Abdullah Ayhan, “Planlamadan uzak zihniyetle karşı karşıyayız” dedi. 
 
Sakarya Büyükşehir Başkan adayı Ömer Abdullah Ayhan, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Serdivan Belediye Başkan adayı Mecit Para ile Yazlık ve Arabacıalanı Mahallesi vatandaşlarıyla bir araya gelen Ayhan, Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) Başkanı Baki Demir ve yönetimini ziyaret etti. 
 
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) öğrenci evinde iftar programı gerçekleştiren Ayhan, ardından Sapanca İlçe Başkanı Oğuzhan Sevimli ile birlikte Gazipaşa Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. 
 
BÖYLE DEVAM EDERSE İSTANBUL TRAFİĞİNİ YAKALAYACAĞIZ
 
Vatandaşın özellikle Serdivan ilçesinde trafik kaosun şikayet ettiğini belirten Ayhan, “Serdivan ilçemizde ciddi bir trafik problemi var, Ramazan ayının da gelmesiyle trafik sorunu içinden çıkılmaz bir hal aldı. Bu hızla devam edersek Sakarya trafiği yakında İstanbul trafiğini yakalayacak.” şeklinde konuştu. 
 
OTOPARKA SIĞMAYAN ARAÇLAR NEREYE PARK EDECEK?
 
1 kilometrekare alana 3 tane Alışveriş Merkezi (AVM) planlayanlara seslenen Ayhan, “Kim dedi size 1 kilometrekare alana 3 tane AVM koyun diye?  Cadde54 AVM’nin olduğu alan daha düne kadar yeşil alandı. Alışveriş Merkezileri bölgesinin oluşturduğu araç yükünün ancak üçte biri kadar otopark alanı var. Kalan araçlar nereye park edecek?” ifadelerini kullandı. 
 
PLANLAMADAN UZAK ZİHNİYET
 
Sakarya genelinde doğru planlama yapılmadığını vurgulayan Ayhan, “1 kilometrekareye 3 Alışveriş Merkezi koyan, 1,5 kilometrekareye 3 hastane koyan, 15 kilometrekareye 5 tane Organize Sanayi Bölgesini koyan da aynı planlamadan uzak zihniyettir. Bu zihniyetin şuan da ulaşım sorununa çözüm getiremeyeceği aşikâr. Soruna sebep olanlar, çözümün parçası olamazlar.” şeklinde konuştu.
 
UZMAN ŞEHİR PLANLAMACILARIYLA ÇALIŞACAĞIZ
 
‘Ben yaptım oldu’ mantığıyla değil, bilirkişilerle üzerinde çalışmalar yapacağız diyen Ayhan, sözlerine şöyle devam etti:
 
“Göreve geldiğimizde, şehrin hızlı nufüs artışının olduğu yeni yerleşim bölgeleri ile sanayi merkezleri arasında şehir merkezinden geçmeyen direkt ulaşım alt yapıları sağlayacağız. Bu hem merkez üzerindeki trafik yükünü azaltacağı gibi hem de vatandaşların trafikte geçirdiği süreyi düşürecek. Şehrin tüm sorunlarında olduğu gibi bu trafik sorunun da liyakatli uzmanlar ile planlanması ve uygulanmasının en temel koşul olduğunu ifade ediyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın