İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkan Zeydan Karalar ‘Hep beraber yeni ufuklara’ mesajı verdi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde yeniden aday olmasıyla ilgili kararın CHP Parti Meclisi’nde alınmasının ardından halkla buluştu.

Adana Büyükşehir Belediye Binası önünde toplanan 10 bin Adanalıya hitap eden Başkan Zeydan Karalar, “Hep beraber yeni ufuklara” mesajı verdi.

Başkan Zeydan Karalar’ın seçim startını verdiği ve mitinge dönüşen toplantıya CHP Adana Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, ilçe belediye başkan adayları, siyasiler ve Adanalılar katıldı.

ÖNÜMÜZDEKİ 5 YILDA ÇOK DAHA İYİ İŞLER YAPACAĞIZ

Her ilçeden yoğun katılımın olduğu toplantıda konuşmasına, “48 yıldır gönül verdiği partide süren siyasi mücadelesinde, kardeşleri, hemşehrileri tarafından asla yalnız bırakılmamış başka şanslı bir insan var mı acaba Türkiye’de? Partime ve canımdan çok sevdiğim Adanalı kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum” diyerek başlayan Başkan Zeydan Karalar şöyle devam etti: “5 yıl Seyhan’da, 5 yıl da Büyükşehir’de halkımıza kendimizi adadık ve ‘Adana Adana’ çalıştık. Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’e, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Burhanettin Bulut’a, milletvekillerimize ve parti yöneticilerimize, partime, çalışma arkadaşlarıma ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen hemşehrilerime yürekten teşekkür ediyorum. Çalışmalarımız, yaptıklarımız ve ekibimizin özverisi sayesinde başarılıyız. Önümüzdeki 5 yılda çok daha iyi işler yapacağız.”

GEÇMİŞTE YAPILMAYANI YAPTIK, REKOR HİZMETLERE İMZA ATTIK

Adana’da geçmişte yapılmayan, rekor işlere imza attıklarını kaydeden Başkan Zeydan Karalar, 3 altgeçidin hizmete girdiğini, 5 büyük bulvar yapıldığını ifade ederek şunları söyledi: “Maaşların ödenemediği, mali açıdan işlerin çok kötü olduğu bir belediye devraldık. Pandemiye, depremlere ve ağır borç yüküne rağmen, borcu gelirinin 4 katı olan belediyeyi, geliri borcunun 4 katı hale getirdik. Önümüzdeki 5 yılda, bu dönemde yaptığımızın 4-5 katı iş yapabileceğimiz anlamına geliyor bu. Belediyeyi borç batağından kurtarıp, hizmet atağına geçirdik. Rekor seviyede asfalt döktük. Önceki dönemin tamamında 894 bin ton asfalt dökülebilirken, biz şu ana kadar 2 milyon 795 bin ton asfalt döktük. ASKİ de 200 bin ton civarında asfalt döktü. Söz verdiğimiz gibi asfaltta 3 milyon tona yaklaşıyoruz. 111 yeni otobüs, 310 iş makinesi aldık. Böylece önemli miktarda kira ödemekten kurtulduk. Yakıt ve kırma taş kullanımını, hizmet katlanmasına rağmen azalttık. Çabalarımızla Adana’nın vergi gelirini artırdık ve belediyeye yılda 1 milyar lira daha fazla para gelmesini sağladık. 2282 km içme suyu hattı döşedik ve 440 km asbestli boru değiştirdik, aşırı yağmurda sel olmasını önleyen çok önemli altyapı hizmetleri gerçekleştirdik. Yılların ihtiyacını karşıladık ve 4 arıtma tesisi yaptık.  Çiftçilerimize önemli katkı sağladık. Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği halkımıza önemli destekler verdik.”

ÜLKENİN ADANA’YA BAKIŞI DEĞİŞTİ

Türkiye’nin Adana’ya bakışının da değiştiğini ve Adana’nın artık sorunlu yanlarıyla değil, doğal-tarihi güzellikleri, gastronomisi ve festivalleriyle gündeme geldiğini kaydeden Başkan Zeydan Karalar, Adana’nın çok özel bir kent olduğunu ve bunu Türkiye’ye, dünyaya anlattıklarını, anlatmaya devam edeceklerini bildirdi.

MALİ AÇIDAN ÇOK GÜÇLENDİK, KENTİN ÖNÜ AÇILDI

Başkan Zeydan Karalar, “Adana’mıza çok hizmet yaptık ve daha çoğunu yapacağız ama bana Adana’ya yaptığınız en büyük hizmet ne diye sorsalar, kentin mali açıdan çok kuvvetlendiğini, önünün açıldığını, daha büyük hizmetler için fırsat oluşturduğumuzu söylerim. Parasal açıdan kimseye ihtiyacımız kalmadı. Sadece Sayın Cumhurbaşkanımız projemizi onaylarsa Metro 2. Hattı için borçlanma isteyeceğiz. Tramvay da yapacağız. Onun dışında para sorunumuz kalmadı. Yeni dönemde dünyanın incisi Seyhan Nehri’nın kıyısını çok güzel hale getireceğiz. Adana’ya bir marina yakışır. Bakanlıkla görüşüyoruz, onu da yapacağız. Kültür sanat kenti Adana’ya olağanüstü güzellikte, dünya çapında bir kültür merkezi inşa edeceğiz” dedi.

ADANA SEÇİMİNİ, İTTİFAKINI ŞİMDİDEN YAPMIŞ, ZEYDAN KARALAR DEMİŞ…

31 Mart 2024’te bir kez daha Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olacağını belirten Başkan Zeydan Karalar, “Adana’da daha önce alamadığımız ilçeleri de kazanacağız. Seçimde rakibimin kim olduğu fark etmez, Adana seçimini, ittifakını yapmış ve Zeydan Karalar demiş. Rehavete kesinlikle girmeden çok çalışacağız” diye konuştu.

CHP’nin Ankara’da yapacağı Demokrasi Mitingi’ne de değinen ve Adanalılara katılım çağrısı yapan Başkan Zeydan Karalar, hukuk, demokrasi, eşitlik, laiklik için mücadeleyi sürdürmeye kararlı olduklarını açıkladı.

Başkan Zeydan Karalar konuşmasını, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gitmeye devam edeceklerini söyleyerek sonlandırdı.

Miting gibi seçim startına katılan Adanalılar, Zeydan Karalar’a sevgi gösterilerinde bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın