İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Burhaniye halkı, Çömez’e geçim sıkıntısından yakındı

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili ve İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Turhan Çömez, Burhaniye’deydi. Çömez ve beraberindeki partililer, ilçede esnaf ve pazar ziyaretinde bulundu. 

BALIKESİR – İYİ Parti’nin Burhaniye Seçim bürosu açılışı ve yeni üye katılım töreni sonrası İYİ Parti Balıkesir Milletvekili ve İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Turhan Çömez, İYİ Parti Burhaniye Belediye Başkan Adayı Avukat Uğur Çetin ve İYİ Parti Burhaniye İlçe Başkanı Erdoğan Kahya ile partililer esnaf ve pazar ziyaretinde bulundu. 

GELİRİ OLMADIĞI İÇİN YUMURTA SATIYOR

Çömez’in sohbet ettiği vatandaşlardan biri Münevver Çetin’di. Hiçbir gelire sahip olmadığı için köyden getirdiği yumurtaları pazarda sattığını belirten yaşlı kadın, “Emekli maaşım yok, eşim de vefat etti. Gelirim olmayınca yumurta satarak eve ekmek götürüyorum” dedi. Çömez, yaşlı kadına yardım edilmesi için Valilik ile görüşeceklerini belirtti.

YAŞLI ADAM ÇÖMEZ’DEN YARDIM İSTEDİ

Yine Çömez’in yanına gittiği yaşlı bir vatandaş da devletin verdiği 600 lira ile geçinmeye çalıştığını, başka da bir gelirinin olmadığını belirtti. Çömez’den yardım istedi. Çömez de yaşlı adama yardım sözü verdi.

“EMEKLİYİ DİLENCİ YAPTILAR”

Çömez’in sohbet ettiği bir vatandaş da 10 bin liralık emekli maaşını eleştirdi. “İnsan şuraya oturup çay içemiyor. Biz ambargoyu da gördük ama aç kalmadık. Emekliyi dilenci yaptı. Ayıptır ya seni seçen benim. 55 milyon dolar verdiğin kişi aya bile ayak basmadı. Sadece kapsülün içinde oturdu, onunla övünüyorsun. İnsanlar pazara gitmeye korkuyor. Ayrıca Balıkesir’de hiç kimse bir denetim yapmıyor. Herkes kafasına göre zam yapıyor. Çayda da suda da ekmekte de böyle. Esnaf biz yandık diyor zam yapıyor ama kimse vatandaşı düşünmüyor. Başımızdaki sabah uyanıyor ben Cumhurbaşkanıyım diyor zam yapıyor. Akşam oluyor, yine zam yapıyor ” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın