İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ferhat Torun Dulkadiroğlu Belediye Başkanlığı için aday oldu

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olarak yarışa giren Ferhat Torun, bölge halkının dikkatini çekiyor. Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde doğan Torun, evli ve dört çocuk babası olarak biliniyor.

Torun’un geçmişteki iş deneyimi, Vodafone A.Ş’nin Genel Müdürlüğü’nde basın danışmanlığı yapmasıyla şekillenmiş. Lise mezunu olan Torun, 2019 yılında Kahramanmaraş Büyükşehir Bağımsız Belediye Başkanlığı için aday olmuş ve ayrıca 28. Dönem MHP Milletvekili aday adaylığına da başvurmuş.

Ayrıca Kahramanmaraş Bayır Bucak Türkmen Derneği’nde yöneticilik görevinde bulunan Torun, Kahramanmaraş Uluslararası Osmanlı Seferberlik Halk Hareketi Teşkilatı’nda il başkanı olarak da görev yapmıştır. AFAD ve Kızılay’da resmi gönüllü olarak aktif rol almış ve Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde aşiretlerde kanaat önderliği yapmıştır.

Torun, geçtiğimiz depremde 11 ilde 3000 kişilik WhatsApp grupları oluşturarak depremzedelere yardım ulaştırmış ve 15 farklı grup aracılığıyla arama-kurtarma ekiplerini gönüllü olarak illere ulaştırmıştır. Ayrıca Deprem Koordinasyon Merkezi ile birlikte 600 aileyi konteynerlara yerleştirmiştir.

Ferhat Torun, halkın desteğiyle Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi bağımsız belediye başkanlığına adaylığını koymuş, önceki deneyimleri ve topluma yardım etme amacıyla yürüttüğü çeşitli faaliyetlerle dikkatleri üzerine çekmekte.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın