İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

GUESS JEANS Iris Law’u marka yüzü olarak tanıttı

GUESS JEANS, yeni GUESS AIRWASHTM teknolojisiyle denim dünyasında devrim yaratırken, Iris Law’u marka yüzü olarak tanıttı.

Amerikalı denim öncüsü GUESS JEANS, Kaliforniya’nın yaşam tarzını yansıtan yeni denim markasının lansmanını, markanın yüzü olarak seçtiği Iris Law ve Rafael Pavarotti’nin objektifinden çıkan fotoğraflarla gerçekleştiriyor. GUESS JEANS, markanın ortaya çıkışında önemli bir yere sahip çağdaş bir vizyonla, gelecek nesli temsil eden bir dizi yeteneği ortaya çıkarmaya hazırlanıyor.

GUESS JEANS olarak, Iris Law’u ilk marka elçimiz olarak seçtiğimizi duyurmanın heyecanını yaşıyoruz. Iris, ikonik GUESS kızının GUESS JEANS perspektifinden yeniden yorumlanmış halini temsil ediyor. Iris’in stil ve feminenlik konusundaki yenilikçi yaklaşımı, son 40 yılda modayı yönlendiren GUESS kızlarından ilham alarak GUESS ile özdeşleşen klasik çekiciliği temsil ediyor.” – Nicolai Marciano

Markanın modern dönüşümünü simgeleyen İngiliz aktris ve model Iris Law, GUESS JEANS’in ilk koleksiyonundan seçilen ana parçaları giyerek sade, abartıdan uzak bir ortamda objektife poz verdi. Kökleri denime dayanan GUESS JEANS, markanın kırk yıllık mirasının kalbinde yatan Amerikan yaşam tarzından esinleniyor. GUESS JEANS, Amerikan modasının gelecek kırk yılı için bir sıçrama tahtası görevi görüyor.

GUESS JEANS, 1981 yılında tanıttığı, taş yıkamaya modern ve sürdürülebilir bir alternatif olarak geliştirdiği GUESS AIRWASHTM ile denim dünyasındaki öncü mirasını sürdürüyor. Markanın Kreatif Direktörü Nicolai Marciano’nun fikir babası olduğu GUESS JEANS, denim kültüründe devrim yaratan markayı tekrar özleriyle buluşturuyor. Zamanın sınırlarını zorlayan bu yenilik, GUESS’in simgelediği özgün Batı Sahilleri tarzını çağdaş değerleri ve vizyonuyla baştan yaratıp geliştiriyor. Sürdürülebilir GUESS AIRWASHTM teknolojisini tanıtan GUESS JEANS, Jeanologia ile birlikte markanın kendi üretim mekaniklerini yeniden keşfediyor. Marciano kardeşler, 1981 yılında GUESS’i kurarak, denim dünyasını sonsuza kadar değiştirecek taş yıkama tekniğini modayla buluşturdular. Bu teknolojinin günümüzdeki eş değeri olan GUESS AIRWASHTM ise denimin geleceğini temsil ediyor. Yenilikçi bir teknoloji olan GUESS AIRWASHTM, taşlanmış görünümü sürdürülebilir bir şekilde yeniden yorumluyor. GUESS AIRWASHTM ile taş yıkamada kullanılan suyun yerini büyük oranda hava ve hava kabarcıkları alıyor. Ponza taşı kullanımını da ortadan kaldıran teknoloji, taş yıkamanın neden olduğu su ve enerji tüketimini de büyük oranda azaltıyor. Teknoloji, GUESS’in uzun zamandır birlikte çalıştığı ve GUESS AIRWASHTM konusunda uluslararası alanda tek partneri olan Jeanologia tarafından geliştirildi.

GUESS JEANS, odak noktasındaki GUESS AIRWASHTM denim ile eksiksiz bir gardırop vaad ediyor. Koleksiyonda; airwash teknolojisiyle yıkanmış sekiz denim pantolon, denim gömlek ve denim ceket bulunuyor. Koleksiyonda; kadınlar için üç (skinny, mom ve midrise straight), erkekler için ise dört (skinny, slim, straight ve relaxed) farklı kesim yer alıyor. Marka; 1980’li ve 90’lı yıllara damgasını vuran GUESS arşiv tasarımlarından ilham aldığı açılış koleksiyonuyla özgün kimliğini günümüze uyarlayarak yepyeni bir konseptle geliyor. 1978’de Amerika’ya gelen Marciano kardeşlerin ilham aldığı Kaliforniya yaşam tarzının odağındaki rahatlığı temel alan seri; klasik tişört, kapüşonlu sweatshirt, özgün bomber ceket ve puffer mont gibi GUESS mirasının merkezinde yer alan klasikleri daha da geliştiriyor.

Modern kalıplarla tasarlanan seçki, grafik arşiv amblemleriyle süslenmiş ve GUESS’in hikayesiyle özdeşleşmiş kültürel ve alt kültürel çağrışımlarla dolu. Bu yeni seri, 1980’lerde başlayan ikonik siyah-beyaz kampanyalardan hip-hop topluluğunun 1990’ların başında markaya duyduğu yakınlığa kadar uzanan eskimeyen bir nostalji sunuyor. Tüm ürünlerinin organik veya geri dönüştürülmüş malzemelerden üretildiği GUESS JEANS, sürdürülebilir üretime ve özgün modaya odaklanan genç ve çağdaş anlayışıyla markanın denim mirasına yeniden hayat veriyor.1980’lerde GUESS, denimi moda haline getirirken, 2020’lerde GUESS JEANS, denimi sürdürülebilir hale getirdi.

Bu anlayış, GUESS JEANS’in Kreatif Direktörü Nicolai Marciano’nun nesilleri aşan bakış açısına da yansıyor. 1996 doğumlu genç yetenek, gelişim yıllarını aile şirketinde babasının rehberliğinde eğitim alarak geçirdi. 2016 yılında ise sanatçı, A$AP Rocky ve GUESS arasındaki arşiv odaklı iş birliğinin mimarlığını üstlendi. GUESS JEANS, markanın kültür ve alt kültürler üzerindeki etkisini anlayarak büyüyen Nicolai Marciano’nun Yeni İş Geliştirme Direktörü olarak başlattığı ilk ticari proje olan Marka, taş yıkamayı popüler hale getirdikten 42 yıl sonra, sürdürülebilir GUESS AIRWASHTM teknolojisi ile denim öncüsü olarak döngüsünü tamamlıyor

GUESS JEANS, oyunun kurallarını baştan yazacak GUESS AIRWASHTM teknolojisiyle ve yeni marka yüzü İris Law ile dünya çapında lanse ediliyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın