İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
Mirhat Tekin Brusk Kimdir?

Mirhat Tekin Brusk Kimdir?

Mirhat Tekin Brusk, çiftçi bir anne ve babanın 14 çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. Ailesinin ekonomik durumu eğitime olanak sağlamadığı için genç yaşta çalışmaya başladı. Ayakkabı boyacılığı, halka tatlısı satma, sebze halinde su satma gibi işlerle çocukluk ve gençlik yıllarını geçirdi. Bu deneyimler ona sorumluluk duygusu, mücadele becerisi ve toplumsal sorumluluk bilinci kazandırdı.

Eğitimine devam etmek için büyük çaba sarf eden Mirhat Tekin Brusk, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nden mezun oldu. Ardından yabancı dil bilgisini geliştirmek için İngilizce dersleri aldı ve İspanya’daki Alcala de Henares Üniversitesi’nde dil konuşma patolojisi ve özel eğitim öğretmenliği alanında eğitim aldı.

Daha sonra Anadolu Üniversitesi’nde Yerel Yönetimler ve Organizasyon ön lisans programını tamamladı. Süleyman Demirel Üniversitesi’nden Aile Danışmanı Sertifikası aldı ve aile danışmanı olarak görev yapmaya başladı. Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde nörobilim alanında yüksek lisans yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği uzman öğretici kursuna katılarak uzman öğretici unvanını aldı. Mesleği ile ilgili birçok sertifika edindi ve dünyanın ilk özel eğitim modelinin yazarı oldu. Ayrıca çocuklar için dil konuşma seti geliştirdi.

Mirhat Tekin Brusk, uzun yıllar boyunca çocuk gelişimcisi, uzman öğretici ve eğitim koordinatörü olarak çeşitli rehabilitasyon merkezlerinde ve özel eğitim anaokullarında çalıştı. Kendi geliştirdiği fikirleri ve modelleriyle birçok merkez kurdu ve destekledi.

Mirhat Tekin Brusk, Türkçe, İngilizce, İspanyolca ve Kürtçe dillerini iyi derecede bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

2024 Yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Bağımsız aday olmuştur.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan adayı Mirhat Tekin Brusk’un sosyal medya hesapları:

https://www.instagram.com/mirhattekinbrusk?igsh=MWtnOTVtczIzb3c4Zw==

https://twitter.com/mirhatbrusk4?t=rqaK6maZxq5Hv8MG9IYZnA&s=08

https://youtube.com/@MirhatTekinBRUSK?si=xjhnxMg2hflqd-2Z

https://www.tiktok.com/@beyinci4?_t=8kv2g0VkahC&_r=1