İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Stanford Üniversitesi 2024 Yapay Zeka Raporunu Paylaşacak

Stanford Üniversitesi, 1 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 10:00’da yedinci Yapay Zeka raporunu paylaşacak.

Yapay Zeka çalışmaları konusunda alanında en etkili enstitülerden biri olan İnsan Merkezli Yapay Zeka Enstitüsü (HAI), son bir yıl içerisinde yapay zekadaki teknik ilerlemeler, insanların teknolojiye ilişkin algıları ve gelişimini çevreleyen jeopolitik dinamikler gibi konuları kapsayan çalışmasını orijinal verilerle paylaşacak.

Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak yapay zeka eğitim maliyetlerine ilişkin yeni tahminler, sorumlu yapay zeka ortamının ayrıntılı analizleri ve yapay zekanın bilim ve tıp üzerindeki etkisine ayrılmış tamamen yeni bir bölüm sunuyor.

İnsan Merkezli Yapay Zeka Enstitüsü (HAI) tarafından hazırlanan AI Index, yapay zekaya ilişkin veri ve içgörüler için küresel olarak en güvenilir ve yetkili kaynaklardan biri olarak tanınıyor.

En iyi akademisyenlerin multidisipliner araştırmalarına HAI erişimi sunan webinarına katılım için online form doldurulması yeterli. Oturuma, dünyanın her yerinden akademisyenler, öğrenciler, konu ile ilgilenen endüstriyel sektörden iş insanları, medya çalışanları, sivil toplum mensupları, devlet ve hükümet yetkililerinin yanı sıra yapay zeka ile ilgili gelişmeleri merak edenler katılabilir: https://stanford.zoom.us/webinar/register/WN_B3yNFIWbTgKj8CAO11TZAQ#/registration

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın