İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çiğdem Erdoğan: Türkiye Yüzyılı İnşasında En Önemli Gücümüz Kadınlar

8 Mart Dünya Kadınlar Gününe ilişkin bir mesaj yayımlayan TBMM KEFEK Başkanı Çiğdem Erdoğan, “Türkiye Yüzyılının inşasında en önemli gücümüzün kadınlar olduğunu, kadınların, ülkemizin ve toplumun refahının yükseltilmesinde tartışmasız bir yere sahip olduğunun farkındayız. Kadınlarımızın gücü Türkiye’mizin gücüdür” dedi.

ANKARA – Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir açıklama yayımladı.  Açıklamasında Türk Kadının tarihin her safhasında ön saflarda mücadele ettiğini belirten Erdoğan, kadınların bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğini ifade etti.

Türk Kadını Tarihin Her Safhasında Fedakarlıktan Geri Durmamıştır

TBMM KEFEK Başkanı Çiğdem Erdoğan, “Bizler politika yapıcılar olarak, kadınların toplumsal hayatın her alanına katılımının önündeki engelleri kaldırmalı, onlara eşit fırsatlar sunmalı ve özgür tercihler yapmalarına imkân tanımalıyız. Kamu kaynaklarının dağıtılmasında kadınlar ile erkekler arasında adil ve hakkaniyetli bir yaklaşım benimsemeliyiz. Zira Türk kadını; tarihin her safhasında ve her sahasında, vatanı ve milleti için, hiçbir fedakârlıktan geri durmamıştır. Bu uğurda, gerektiğinde, ön saflarda her türlü cefaya ve çileye katlanmasını bilmiştir. Geçmişin başarılarının kahramanları olan kadınlar geleceğin de başarısının anahtarıdır” dedi.

AK Parti İktidarında Kadınların Birçok Kazanımı Var

AK Parti döneminde kadınların birçok kazanımı olduğunun altını çizen Milletvekili Erdoğan, “Ülkemizde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde tüm kurum ve kuruluşlarımızca, kadınlarımızın erkekler ile fırsat eşitliği edinmesi için çalışmaya devam ediyoruz. 2002 yılından bu yana kadın haklarının güvence altına alınması için devrim niteliğinde işler yapılmış, anayasal ve yasal pek çok düzenleme ile kadın haklarının korunması ve güvence altına alınması sağlanmıştır. Kadının statüsünü güçlendirmesi, kadın istihdamını teşvik edilmesi, kadına yönelik şiddetin engellemesi ve kız çocuklarının eğitimi ve benzeri pek çok alanda önemli gelişmeler kaydedilmiştir.” şeklinde konuştu.

Türkiye Yüzyılı İnşasında En Önemli Gücümüz Kadınlar

Türkiye Yüzyılı inşasında kadınların önemini hatırlatan Erdoğan, “Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu olarak, kadın politikalarını bütüncül bir yaklaşımla ele alıyor, diğer kurumlarımızla koordinasyon halinde daha iyisi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Tüm imkânlarımızla hem kadınların hem de erkeklerin her alanda fırsat eşitliği için çalışıyoruz ve bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye Yüzyılının inşasında en önemli gücümüzün kadınlar olduğunu, kadınların, ülkemizin ve toplumun refahının yükseltilmesinde tartışmasız bir yere sahip olduğunun farkındayız. Ülkemizi hep daha ileriye taşımak, hedeflerimizi gerçekleştirmek için kadınıyla erkeğiyle bütün bir millet olarak omuz omuza mücadele edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Filistin’de Yaşanan Zulme Sessiz Kalanlar Kadın Haklarından Bahsetmesin

Gazze’de yaşanan insanlık dramına da değinen Milletvekili Erdoğan, “Kadınlarımızı refaha eriştirmek, erkeklerle arasında bir fırsat eşitliği oluşturmak adına çabalarken Filistin’de yaşanan soykırımı da es geçmemek gerekir. Katil İsrail devleti Filistin’de anneleri, kız çocuklarını acımasızca öldürürken, bu zulme sessiz kalanların kadınlar gününden ve kadın haklarından söz etmeye hakları yoktur. Hamdolsun, Gazzeli kadınların haklarını savunan liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan var. Hamdolsun, onun yol arkadaşları var. Hamdolsun, Türkiye var! Filistin’deki çocuklar için, kadınlar için, Filistin davası için sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

Kadınlarımızın Gücü Türkiye’mizin Gücüdür

KEFEK Başkanı Erdoğan sözlerini şu şekilde tamamladı; Kadınlarımızın gücü Türkiye’mizin gücüdür. Kadınlarımızın toplumsal hayattaki varlığını arttırdığımızda ülkemizin de güçleneceğini düşünüyoruz. Çünkü kadın elinin değdiği her şey güzelleşir. Bu duygularla, başta işgallerin ve savaşların hüküm sürdüğü mazlum ve mağdur coğrafyaların kadınları olmak üzere bütün dünya kadınlarının Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün barışa, dostluğa, kardeşliğe, dayanışmaya vesile olmasını diliyorum.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın