İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yusuf Alemdar resmen aday

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ATO Kongre Merkezi’nde yapılan 48 belediye başkanının açıklandığı aday tanıtım toplantısında Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Yusuf Alemdar olduğunu resmen açıkladı.

Başkan Erdoğan ATO Kongre Merkezi’nde yaptığı konuşmada önümüzdeki cumartesi günü İstanbul’dan başlayarak AK Parti’nin ilçe belediye başkan adaylarının tanıtımına başlanacağını duyurdu.

Seçim sandık’tan önce sahada kazanılır diyen Başkan Erdoğan belediye başkan adaylarının, meclis üyelerinin seçim bölgelerinde çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmaması gerektiğini söyledi.

Yusuf Alemdar Kimdir?

AK Parti 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Yusuf Alemdar 1966 yılında Trabzon’da doğdu. Lisans öğrenimini Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladı. Uzun yıllar ticaret ile meşgul olduktan sonra 1988 yılında aktif siyasete girdi. 2001 yılında AK Parti Sakarya İl kurucu yönetim kurulu üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2003 yılında AK Parti Sakarya İl Başkanı seçildi ve bu görevini 2009 yılına kadar devam ettirdi. 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Serdivan Belediye Başkanı seçildi.

31 Mart 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’den Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterildi.

Yusuf Alemdar, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın